A nehezebb anyagi helyzetben lévő családok, illetve a vállalkozó kedvű fiatalok számára kecsegtető lehet a lehetőség, hogy külföldön magasabb órabért kaphatnak a munkájukért. Minden élethelyzetnek megvan a maga nehézsége és előnye is az esetleges külföldi munkavállalás során, tekintve az életkorra, a családi állapotra, a szakmai képzettsége, a megszerzett tapasztalatra. Mégis, a legnagyobb előny a célország nyelvének ismerete, folyékony használata.
Gyakori formula, hogy a család férfi tagja egyedül vág neki a „kalandnak”, majd pár hónap múlva, ha már berendezkedett és feltérképezte a helyzetet, követi a családja is. Nyilván számos előnye van, ha valaki egyedül vág neki az ismeretlennek, de azért a távolság megviseli a családot. Persze, egy jól működtetett kapcsolat sok mindent kibír, de attól, hogy az egyik fél másik országban dolgozik, még nem mentesül a pár a kapcsolat mindennapos gondozása alól. A leggyakrabban használt távkapcsolat-fenntartó eszköz, a Skype, mely segítségével a család a földrajzi helyzettől függetlenül együtt tölthet néhány órát, igaz a monitor előtt ülve.
Táv-párkapcsolat működtetését segítő tippek:
- A család tagjai minden nap (ha lehetséges) tartsák a kapcsolatot egymással, akár cseten vagy élőszóban.
- A felek a beszélgetések alatt egymásra figyeljenek, ne görgessék közben az egeret és kattintgassanak! Ha nem alkalmas az időpont, inkább találjanak egy másik időpontot, amikor valóban egymásra tudnak figyelni.
- A beszélgetések során legyen idő és elszántság türelmesen végighallgatni, hogy kinek hogyan telt a napja.
- Elismeréssel beszéljenek egymás vállalásairól, munkáiról!
- Ha a család férfi tagja utazott ki egyedül, a feleség ugyanúgy vonja be őt a családot érintő döntésekbe, mint előtte! Ne érezze kirekesztve magát!
- Ne feledkezzenek meg egymás jeles napjairól, alkalmakról!