Hogyan vigyünk szenvedélyt a lapos kapcsolatba?
2018. augusztus 23. írta: Lane

Hogyan vigyünk szenvedélyt a lapos kapcsolatba?

A tartós kapcsolatokból egy idő után sok esetben eltűnik a szenvedély. A felek arra eszmélnek fel, hogy hetek, hónapok teltek el úgy, hogy nem érezték a szikrát, nem bújtak össze, nem hoztak be intimitást a mindennapokba, és már megszokták ezt az új helyzetet.  Ez nem jelenti azt, hogy nincs rá igényük, csak épp nem teszik azt meg, ami előmozdítaná ezt az ügyet. Sem gondolatban, sem cselekvésben. Beleragadnak abba, hogy nincs meg a szikra, a pillangó a gyomorban, az izgalom.

pexels-photo-1246960.jpeg

Eszter és Gábor története ugyanez volt. Évek óta együtt vannak, és változtak az igényeik, a kifejezési formáik, az élethelyzeteik, a minőségi közös időtöltéseik gyakorisága. Már nem adódtak a lehetőségeik, mint régen, hanem meg kellett teremteni azt. És ezt a fáradságos munkát nem akarták vállalni. Nehéz volt elfogadni, hogy ami eddig automatikusan ott volt, az most már nincs, azért most már meg kell dolgozniuk. A feszültség, ami emiatt bennük volt, egyre jobban elfordította egymástól őket. Nem a rejtett kincseket látták egymásban, hanem azt, amit mulasztanak megtenni.

A nagy kérdésük: elváljanak, vagy újra megpróbáljanak közeledni egymáshoz? Melyiknek van nagyobb értelme?

Ha el akarnak válni, akkor egyértelmű a válasz. Ha nem, akkor is.  Nem a válaszkeresés okozta a dilemmájukat, hanem az, hogy mit tegyenek a felismeréssel, hogyan vágjanak bele az építő munkába.

Nem azonnali az eredménye egy házasság újraépítésének, hiszen gondolkodási módról, szokásokról beszélünk. De a kedves gesztusoknak, a szeretetnyelv használatának igen. Ha a párok megteszik azt, amiből a társuk szeretve érzi magát, akkor az gyorsan megmutatja magát, meghozza a várt eredményt.

Hogyan lehet az intimitást behozni oda, ahol már elszoktak tőle?

Eszter és Gábor úgy kezdtek el viselkedni egymással, mintha egy új kapcsolat ismerkedési fázisában lennének, miközben önmagukat is feltérképezték. Viselkedési mintákat, vágyakat, konfliktuskezelési szokásokat. Gondolatokban, szóhasználatban, gesztusokban. Érdeklődve figyelték egymást, és a jót keresték egymásban.

Hogyan?

  • Szeretetteljes, férfi-női energiákat megmozgató gondolatokra fókuszálással. Segít, ha valaki akarja szexisnek látni a társát, ha akarja jó férfinek/nőnek látni őt.
  • A sérelmek helyett a szívességek, a pozitív körülmények meglétére koncentrálnak.
  • A hibáztatás helyett azt keresik, hogy mit mutat meg ez a helyzet maguknak? Hol van még javítani való a hozzáállásban?
  • Napközbeni kedves, akár izgató üzenetváltással.
  • Spontán randevúval napközben. Ebéd szünetben, idegen környezetben, a munkahelyi szerepben maradva másként viselkednek az emberek. Férfiasabbak/nőiesebbek, jobban megmutatják azt az oldalukat, amire az otthoni környezetben nincs lehetőség.
  • Szerepjátékok a hálószobában.

 

Eszternek és Gábornak sikerült egy új szemléletre ráállni. Megismerték önmagukat, a társukat, és egy merőben új látásmódot hívtak be a párkapcsolatukba. Örülnek, hogy megtették a változást a válás helyett.

Kapcsolódó cikk:

Ezen kellene változtatnia a páromnak, hogy ne csaljam meg

 Segítő könyvek a témában--->

Laskai Nelli
házassági tanácsadó

Ha segítségre van szükséged, és szeretnél részt venni egy segítő beszélgetésen, írj nekem -- >

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://laskainelli.blog.hu/api/trackback/id/tr2614197227

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása