Nemrég arról beszélt nekem egy ismerősöm, hogy nincs semmi kivetnivaló abban, hogy az emberek flörtölnek a munkahelyükön, hiszen mindenki ezt teszi. „Ez dobja fel a napomat, teszi izgalmassá a légkört. Egy ártatlan kétértelmű megjegyzés még nem teszi tönkre a házasságomat. Sőt, csak még jobban feldobja azt” – mondja. Ferenc esete valóban nem egyedi dolog. „Egy kicsit megláttatni a másikban a nőt/férfit, és megélni a nőiességet/férfiasságot a másokkal történő verbális játszadozással, pikáns üzenetváltással a céges hálózaton, esetleg óvatos testi kontakttal – sokan élnek ezzel a megoldással. Miért lenne ez rossz?”
Számomra nem az az izgalmas, hogy a munkahelyi flört helyes-e vagy sem, hanem az, hogy akik házasságban, párkapcsolatban élnek, azokra, és a kapcsolatukra ez milyen hatással van.
Kérdések merülnek fel bennem:
- Miért van szüksége valakinek a kívülről jövő visszajelzésre?
- Jobb nőnek/férfinek tartja magát, ha folyamatosan jelét adja a hódításnak?
- Milyennek éli meg, látja önmagát a „flörtölő” a párkapcsolatában? Meg tudja mutatni azt az oldalát, amit a munkatársának megmutat?
- Szándékában áll egyáltalán a párja felé küldeni azokat a jeleket, amelyekre viszonzást vár? (és amit olyan jólesik megkapni idegenektől?)
Az izgalom, és a bizsergés, amit a munkahelyén megél, pótolja azt, ami hiányzik az otthoni párkapcsolatából? Vagy esetleg csak egy fájdalomcsillapító, figyelemelterelés? Vagy arra használja, hogy szenvedélyét felkorbácsolva a társával közösen elégüljenek ki?
Láttam olyan kapcsolatot, ami nem bírta el a munkahelyi flört jelenlétét. Nyilván a válás oka nem a flört volt, mert az egy okozat, azonban a titkolózás, a mellőzöttség jelentősen befolyásolta a válás döntésének meghozatalát.
És végül néhány kérdés a veszélyességet illetően:
- Vajon milyen hatást váltana ki a társból, ha tudná, hogy a partnere másoknak adja azt, amit nem ad a párkapcsolaton belül?
- Mennyire lehet tartani a (hűség-hűtlenség) határt, ha a munkahelyi flört olyan érzéseket generál, ami régóta nincs meg a párkapcsolatban?
- Meg lehet-e annyira szokni ezt a viselkedést, hogy teljesen leépüljön tőle a párkapcsolatot javító, fenntartó szándék?
Vajon ugyanilyen könnyen venné, és kezelné azt a „flörtölő”, ha a társa is más férfitól/nőtől töltődne fel, és mivel a hiányt a munkatárs betölti, így nem akarná azt már a párjával megélni?
A párkapcsolatban észlelt hiányt fel lehet tölteni a párkapcsolaton belül is - ha az a szándéka valakinek. Lehet, hogy dolgozni, tenni kell érte, de a jutalma egy kiegyensúlyozott, szeretetteljes, bizsergető kapcsolat - titkok nélkül.
További párkapcsolati írásért kattints a blogra!
Laskai Nelli
házassági tanácsadó, életöröm tréner